Hakkımızda

Hotelimiz, Fethiye’nin Çalış Plajı'nda denize 50 m. mesafede 60 yatak kapasiteli, Butik otel kategorisindedir. Emekli öğretmen Nasuh ve eşi emekli öğretmen Zeynep Karaçav tarafından 1997 yılında hizmete girmiştir.

Otelimizin en önemli özelliklerinden biri de, aile ortamının sıcak ve samimi havasını en güzel şekilde yaşatabilmesidir.

Eğer, şehrin gürültü ve stresinden kurtulmak ve aynı zamanda tatilin tadını çıkarmak istiyorsanız, Hotel Uygar, samimi ve sıcak ortamıyla iyi bir seçim olacaktır. Sabah, kahvaltıdan önce denizin berrak ve mavi serin sularında yüzerek, sabah kahvaltısında da Zeynep Hanımın yapmış olduğu ev yapımı üzüm, incir, kayısı, çilek ve vişne reçellerini tadarak güne zinde başlayabilirsiniz.

Ayrıca gün içerisinde yapacağınız, Ölüdeniz, Saklıkent, Adalar turu ve birçok güzel koy gezileriyle tatilin tadına varabilir, dilerseniz yamaç paraşütü, tüplü dalış ya da rüzgâr sörfü yaparak da tatilinize macera ve heyecan katabilirsiniz. Bu aktivitelerle ilgili daha fazla bilgiyi bizlere danışarak alabilirsiniz.

Günün tatlı yorgunluğunu da hotelimizinde Ege ve Akdeniz mutfağının zeytinyağlı ev yemekleri ve salatasıyla en güzel şekilde üzerinizden atabilirsiniz.

Aile işletmesi olan hotelimizin bu sıcak ve samimi ortamında, sizleri evinizin rahatlığında unutamayacağınız bir tatile davet ediyoruz.